Indie

Uroczystość ślubna trwa kilka dni. Podczas ceremonii Młodzi siedzą na ziemi, pod specjalnie przygotowanym baldachimem. Strój Panny Młodej to czerwone bądź białe sari, a jej skóra rąk i stóp przyozdobiona jest rysunkami z henny. Im dłużej utrzymają się na skórze, tym przyszła małżonka będzie miała wśród rodziny swojego wybranka.


Japonia

Ślub w Japonii to bardzo wystawna i kosztowna uroczystość. Ślub odbywa się w małej kaplicy i uczestniczy w nim tylko najbliższa rodzina. Panna Młoda ubrana jest w białe kimono, a na głowie ma przyozdabianą sztucznymi kwiatami, perełkami perukę. Pan Młody ma na sobie haori w górnej partii i czarną hakamę na dole. Japończycy, aby zapewnić sobie męskie potomstwo, odwołują się do tradycyjnych zwyczajów. Pan Młody jest odpowiedzialny za urządzenie sypialni i zaprasza parę, która posiada już syna do spędzenia nocy w małżeńskim łożu. Dzięki temu płodność zostaje przekazana nowożeńcom.

Rosja

Na weselu panowie piją toast za zdrowie Młodych z pantofelka Panny Młodej.

Chiny

Organizacja wesela odbywa się między rodzicami Panny Młodej z korzyścią dla obu stron poprzez negocjacje, licytacje i wymianę pierścionków na znak, że młodzi chcą się pobrać. Data ślubu wybierana jest za pomocą kalendarza księżycowego. Młodzi ubrani są na biało, żółto bądź czerwono. Na weselu jest bardzo dużo mocnego alkoholu… pewnie dlatego trwa ok 2 godzin.

Francja

Panna Młoda powinna iść pod figurkę Matki Boskiej, aby pożegnać się z dziewictwem, co ma zapewnić wierność jej męża. Na weselu goście muszą otrzymać migdały w miodzie symbolizujące wieczną miłość. Po weselu każda z panien powinna otrzymać skrawek z welonu Panny Młodej, co symbolizuje dobrą przyszłość.

Kraje afrykańskie

Ręce Państwa Młodych powinny być przewiązane trawą, a Panna Młoda powinna mieć na szyi muszle ślimaków, zapewniających płodność.

Kenia

Przy błogosławieństwie ojciec Panny Młodej pluje na jej głowę i piersi w celu zapewnienia trwałości małżeństwa córki. Udając się do domu męża kobieta nie powinna się odwracać, bo może sprawić, że rodzina męża jej nie zaakceptuje i odeślą ją z powrotem do rodziców. Po ceremonii zaślubin małżonkowie rozpoczynają wspólne życie. W ciągu dnia radą służy teściowa, w nocy obowiązki przejmuje nauczycielka miłości. Małżeństwo w Kenii nie jest wyłącznie związkiem dwojga ludzi.