W dniu ślubu wszystkie oczy są zwrócone w kierunku Panny Młodej bo to ona jest najpiękniejsza, jednakże Pan Młody nie powinien odbiegać wyglądem i również wyglądać oszałamiająco. Pan Młody powinien wyglądać elegancko, szarmancko i schludnie. Mężczyźni zazwyczaj wybierają tradycyjny garnitur zamiast smokingu czy fraku. Ubiór Pana Młodego powinien być dopasowany do stroju Panny Młodej.

Na tradycyjne przyjęcie dla Pana Młodego pasuje garnitur. Panna Młoda, która zakłada białą suknię bardzo dobrze prezentuje się z mężczyzną w garniturze w ciemnej tonacji (czarny, grafit, ciemnoszary).

Jeśli Panna Młoda ma suknię w innym kolorze niż biały, garnitur może być w kolorze pastelowym. Z szerokiej gamy garniturów panowie mają duży wybór w zależności od tego z czego składa się garnitur. Garnitur może być jedno bądź dwurzędowy, zapinany wysoko bądź nisko, do garnituru może być dołączona kamizelka bądź nie. I tutaj znów wiele dylematów co wybrać? Podstawowa zasada to garnitur musi dobrze leżeć na sylwetce. Przede wszystkim marynarka powinna być poniżej pupy, a rękawy przy wyciągniętych rękach do nadgarstka. Mankiet koszuli powinien lekko wystawać spod rękawa marynarki. Nogawki spodni powinny delikatnie leżeć na bucie, którego obcas powinien być zakryty do połowy.

Jeśli ślub ma odbyć się w godzinach wieczornych, Pan Młody może wystąpić w smokingu. Smoking zazwyczaj szyty jest z cienkiego materiału, a klapy wyłożone są delikatnym materiałem jedwabnym np. atłasem. Do smokingu nie zakłada się kamizelki, tylko pas smokingowy. Koszula powinna być biała z łamanym kołnierzykiem. Mankiet koszuli powinien być odkładany, a dodatkiem powinna być czarna muszka.

Najbardziej eleganckim strojem męskim jest frak. On również należy do wieczorowego stroju. Zazwyczaj jest uszyty z czarnego materiału, a klapy są pokryte jedwabnym atłasem. Spodnie nie maja żadnych mankietów. Do fraka najlepiej wygląda koszula ze sztywnym gorsetem i sztywnymi mankietami. Uzupełnieniem całości stroju jest biała muszka i biała kamizelka. Obowiązkowo pasują tutaj sznurowane, czarne lakierki.