Dla panów dzień ślubu to dzień jeden z ważniejszych w życiu. Panowie muszą również borykać się z wyborami odpowiednich dodatków do swojego stroju. Szeroki wybór przeróżnych dodatków ślubnych ułatwia panom wybór tego odpowiedniego. Można zarówno wybrać coś tradycyjnego bądź dla bardziej odważnych panów coś wyszukanego i bardziej śmiałego. Istotne jest dobranie dodatków do garnituru, tak aby Para Młoda pasowała do siebie stylizacją stroju ślubnego. Jednym z dodatków jest kamizelka, która pasuje odcieniem do sukni Panny Młodej. Najczęściej wykonana jest z jedwabnego żakardu, który może być połyskliwy, wielobarwny, łączący kilka odcieni tak aby pasowały do sukni młodej.

Ważnym elementem dopełnienia stroju Pana młodego jest ozdoba męskiej szyi. Tutaj Panowie mają wybór między muszką, krawatem, musznikiem, plastronem bądź fularem. Oto różnice między nimi:

KRAWAT – jest najczęściej spotykany jako dodatek do stroju mężczyzny. Krawat jest elegancki i jego wybór na pewno będzie bezpieczny. Krawat to rodzaj biżuterii męskiej i symbolizuje powagę.

MUSZKA – jest obowiązkowo zakładana do smokingu i powinna być czarna. Muszki szyte są na dwa sposoby. Pierwszy to muszka gotowa związana, z zapięciem i muszka do własnoręcznego wiązania. Te drugie wymagają dodatkowej umiejętności. Zakładając muszkę trzeba się zastanowić czy pasuje ona do charakteru Pana Młodego, czy przypadkiem nie przestroi się Pan Młody i nie będzie czuł się komfortowo.

FULAR – jest to rozwiązanie dość awangardowe, prezentujące się bardzo ekskluzywnie. Jest to jedwabna chusta wiązana pod szyją dla koszul z rozpiętym kołnierzykiem. Kołnierzyk powinien być sztywny i mieć guziki, tak aby się nie rozchylał. Czasem dodatkowym zdobieniem jest elegancka szpilka. Fular występuje w trzech postaciach jako wiązany, przekładany oraz krótki. Jeśli chodzi o kolorystykę jest szeroki wybór od gładkich do przeróżnych wzorków. Dziś to rozwiązanie staje się bardzo modne i często panowie wybierają fular jako dodatek do stroju ślubnego.

MUSZNIK – jest on bardzo wygodny, ponieważ nie trzeba go wiązać. Musznik jest zapinany tasiemką. Wyglądem przypomina krawat krótki i podwójny. Końce musznika są ścięte w szpic bądź ukośnie. Najlepiej prezentuje się do koszul z łamanym kołnierzykiem. Można go nosić do garnituru, ale także smokingu czy fraku.

PLASTRON – jest zazwyczaj jednokolorowy. Najlepiej wygląda przy koszuli z łamanym kołnierzykiem. Zakładany jest do smokingu, fraku i garnituru. Plastron wymaga jednakże kamizelki albo wysoko podpiętej marynarki. Jego zakończenie jest ścięte na prosto. Po zawiązaniu go sięga prawie do pasa spodni.