Fason sukni ślubnej pasujący do twojej sylwetki

Wybór sukni ślubnej jest jedną z najtrudniejszych decyzji, które stoją przed Panną Młodą. Powinnaś czuć się w niej wygodnie, a jednocześnie swoim wyglądem olśniewać. Dobrze dobrana suknia ma za zadanie podkreślać i uwidocznić wszystkie zalety sylwetki Panny Młodej. Aby wybrać coś ciekawego ważne jest, aby znać najmodniejsze i najbardziej aktualne fasony sukni ślubnych. Oto kilka przykładów:

MODEL KLASYCZNY

Suknia złożona jest z dwóch części: dopasowany stan tworzący część górną sukni ślubnej czyli gorset i szeroka spódnica oparta na halce. Gorset jest zazwyczaj bez rękawów, ewentualnie mogą być delikatne ramiączka. Zakończenie gorsetu zazwyczaj zakończony jest na półokrągło bądź w szpic. Ten typ sukni polecany jest paniom o wzroście średnim lub wysokim, ponieważ niskie osoby „skraca optycznie. Dobrze prezentują się do tego modelu szczupłe osoby, bardziej krągłe panie nie uzyskają efektu dobrze widocznej talii.

MODEL RYBKA (SYRENA)

Charakterystyczne dla tego fasonu sukni jest wyraźne podkreślenie bioder i rozszerzony od kolan dół. Model rybka jest przeznaczony dla pań, które mają wyraźną linię bioder, ponieważ ta część ciała jest najbardziej uwidoczniona.

MODEL EMPIRE

Suknia charakteryzuje się odciętym pod biustem stanem, który jest zazwyczaj przyozdobiony wstążką. Dół sukni ślubnej tworzy spódnica wykonana z delikatnie lejącej się tkaniny. Możne być ona z krótkim bądź długim rękawem. Fason empire jest przeznaczony dla osób niskich, dzięki czemu uzyska się efekt wyszczuplenia a zarazem optycznie „podwyższa”. Podwyższona talia eksponuje biust.

MODEL PRINCESSA

Suknia ślubna charakteryzuje się tym, że jest dopasowana do sylwetki za pomocą cięć biegnących od góry do samego dołu sukni. Zazwyczaj jest ona mocno rozszerzana, dzięki odpowiednio dobranych tiulowych halek. Jeżeli wybierzemy model bez halki uzyskamy efekt, w którym suknia ślubna będzie miękko opadała w dół, tworząc fałdy. Do tego fasonu sukni można zdecydować się na tren, na którym najbardziej widoczne są efektowne, długie cięcia od dołu do góry. Przeznaczona jest dla osób niskich, dzięki czemu uzyskają optyczne „wydłużenie” sylwetki i dodatkowo taki fason podkreśla i wyszczupla talię.

MODEL LITERA „A”

Fason tego modelu sukni ślubnej dopasowany jest w biuście poprzez zastosowanie bocznych zaszewek, a następnie suknia lekko rozszerza się ku dołowi, bez wyraźnego podkreślenia talii. Dół sukni tworzy lekki trapez. Model ten jest odpowiedni dla pań wysokich i jednocześnie szczupłych, ale także dla pań niższych z szerszymi biodrami i drobnych.

MODEL CYGARO (PROSTY)

Suknia charakteryzuje się prostym krojem i ku dołowi biegnie bez poszerzania. Zazwyczaj posiada rozporek bądź pęknięcia, których zadaniem jest ułatwienie poruszania się. Ten rodzaj sukni ślubnej pasuje dla osób wysokich o mocno podkreślonej figurze i ładnej linii bioder.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *