Suknia ślubna to jeden z najważniejszych atrybutów Panny Młodej. Suknia ślubna musi być wymarzona, niezwykła, przepiękna i każdy kto na nią spojrzy wpadnie w zachwyt. Jednak wybór sukni ślubnej należy do najtrudniejszych decyzji. Zastanawiamy się co powie na to mama czy babcia, czy wypada założyć taką suknię jaką sobie wybierzemy. Wybierając suknie kierujcie się swoim gustem. Kiedy przed Wami stoi już wybór sukni ślubnej należy podejść do tego ze spokojem i dystansem.

Najlepiej trzymać się kilku podstawowych zasad:

  • Na sam początek warto jest obejrzeć magazyny ślubne. Na pewno odnajdziecie tam szeroki wybór sukni ślubnej i poznacie style, fasony i kolorystykę. Poprzez przeglądanie prasy na pewno uda się znaleźć kilka wzorów. Dzięki temu będziecie mniej więcej sprecyzowane co wam się podoba, jaki styl preferujecie.
  • Kolejny ważny punkt to Twoja sylwetka. Musisz wiedzieć co do twojej figury najlepiej będzie pasowało, a czego powinnaś unikać. Nie wybieraj sukienki, w której nie wyglądasz dobrze bo była wytworem marzeń, lepiej dopasować fason do sylwetki. Zastanów się co w Twoim wyglądzie jest twoim atutem czy są to np. ramiona, dekolt, czy ładne plecy. Fason sukni ślubnej powinien być także dobrany do miejsca w którym odbędzie się ceremonia i wesele.
  • Kolejny etap to przede wszystkim ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na swoją suknię ślubną. Dzięki temu będziesz mogła wybrać salony z sukniami ślubnymi na jakie cię stać. Pamiętaj, że to ty decydujesz ile chcesz wydać i nikt, a w szczególności sprzedawca nie powinien nakłaniać cię na dodatkowe koszta.
  • Po wstępnych przemyśleniach trzeba wybrać odpowiedni salon bądź krawcową. Najlepiej zapytać koleżanek gdzie one kupowały swoje sukienki, czy były zadowolone z usług. Podczas przechadzek po salonach z wstępnym rozeznaniem pamiętajcie o tym, aby nie ulec sprzedawcom ich pierwszych sugestiom.
  • Nie podejmuj decyzji zbyt pochopnie. Przymierz kilka fasonów, które wcześniej sobie wybrałaś w magazynach ślubnych, aby zobaczyć jak w takiej sukni będziesz wyglądała czy będzie do Ciebie pasowała. Weź ze sobą zaufaną osobę, która szczerze Ci doradzi, spojrzy na Ciebie obiektywnie.
  • Nie zapomnij o dodatkach. Kiedy zdecydujesz się już na fason sukni musisz zakupić bieliznę oraz odpowiednie buty, które będą potrzebne ci już przy kolejnych przymiarkach.

Musisz być dobrze zorganizowana, aby wybrać odpowiednią suknię ślubna i pamiętaj żeby nie zwariować podczas wyboru. Wystarczy być zdecydowanym, świadomym swoich potrzeb i oczekiwań. Zagwarantuje to odpowiedni wybór i w tym dniu będziesz wyglądać olśniewająco.

Powodzenia !!!