Sylwetka a wybór sukni ślubnej

W swojej głowie na pewno masz już wymarzoną suknię ślubną, ale czy na na pewno będzie dany fason, styl pasował do twojej sylwetki. To bardzo ważna kwestia kiedy stajesz przed decyzją co włożysz na siebie w ten wyczekany jedyny w swoim rodzaju dzień. Suknia ślubna którą już wypatrzyłaś sobie w sklepie nie musi wyglądać na Tobie tak znakomicie jak na manekinie. Warto więc poznać głębiej swoją sylwetkę. Jakie masz atuty, co jest twoją zaletą w wyglądzie, a co powinnaś ukryć aby całość tworzyła piękną Pannę Młodą. Wyróżnia się kilka typów sylwetki:

„GRUSZKA”

Sylwetka ta charakteryzuje się wąską górą i szerszym dołem. Do takiej sylwetki najbardziej odpowiedni jest klasyczny model sukni ślubnej, najlepiej suknia złożona z dwóch części: gorset i szeroki dół. Materiał sukni ślubnej powinien być miękką tkaniną np. delikatna satyna, której zadaniem będzie wysmuklenie – ukrycie grubszych bioder i ud. Dzięki takiemu fasonowi sukni uzyskamy podkreślenie talii, dzięki czemu ramiona będą bardziej proporcjonalne.

„JABŁKO”

Sylwetka charakteryzuje się rozbudowanymi ramionami, dużym biustem, brakiem zarysowanej talii i krągłymi biodrami. Przy takiej sylwetce najlepiej prezentuje się fason sukni prostej, z pionowymi cięciami. Materiał powinien być taki, aby układał się miękko i nie opinał ciała. Można też dopasować zwiewne rękawki bądź bolerko, a na pewno zrezygnować z cienkich ramiączek. Dekolt sukni ślubnej najlepiej dobrany to V bądź karo. Przy tym typie sylwetki powinno się zrezygnować z przesadnych ozdób, wzorzystości, haftów, drapowań czy koralików.

„KLEPSYDRA”

Elementem charakteryzującym ten typ sylwetki są zarysowane ramiona i biust oraz biodra i wyraźnie uwidoczniona talia. Do takiej sylwetki najbardziej odpowiedni fason sukni ślubnej to rybka (syrena). Można tez pozwolić sobie na odkryte plecy. Do sukni można uszyć lekko rozszerzające się rękawy z delikatnej i przezroczystej tkaniny, dzięki czemu mocne ramiona staną się bardziej łagodne.

„ODWRÓCONY TRÓJKĄT”

Sylwetka charakteryzuje się rozbudowana linią ramion i wąską linią talii i bioder. Najlepszym rozwiązaniem jest dwuczęściowa suknia: gorset ze spódnicą. Pod względem materiału i faktury części powinny się różnić, ale żeby materiały nie były za ciężkie. Góra powinna być uszyta z miękkiej, matowej tkaniny, natomiast dół powinien być błyszczący np. z krynoliny oraz rozszerzający się ku dołowi. Powinnyśmy unikać w okolicy ramion marszczeń, bufek, długich rękawów i głębokich dekoltów.

„PROSTOKĄT – CHŁOPCZYCA”

Sylwetka kobiety przypomina figurę dziewczęcą tzn. z małym biustem, prostą talią i wąskimi biodrami. Jeżeli nie masz zbyt wystających kości obojczyka można wybrać fason sukni, w której ramiona będą odkryte, w biodrach będą poszerzone i uszyte z błyszczących tkanin. Panie niezbyt wysokie mogą wybrać też fason „cygaro”.

„FILIGRANOWA”

Sylwetka kobiety niskiej i drobniutkiej, która najlepiej zaprezentuje się w sukni typu empire bądź modelu litera A. Odkryte ramiona i dekolt optycznie wydłuży sylwetkę. Przy tego typu sylwetce powinno unikać się drapowań, marszczeń i falban. Odpowiedni materiał powinien być zwiewny i lekki. Do takiej sylwetki warto też założyć wysokie buty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *