Ślub to wydarzenie na które większość z kobiet czeka już od chwili kiedy znajdzie się “ten jedyny”. Ślub to jeden z elementów w życiu, który otwiera bramę do nowego życia, a co za ta bramą jest niestety nikt z nas nie wie co będzie dalej… Ślub tak naprawdę to nie tylko wydarzenie w którym najbardziej narażeni na stres są narzeczeni, ale także nasi rodzice i dziadkowie przeżywają go na swój sposób. Całą swoją energię  wkładamy w organizację Dnia Ślubu. Psychika również w tym bierze udział, wiele dylematów związanych z podjęciem przeróżnych decyzji, mających odzwierciedlić to wydarzenie. Dlatego też towarzyszy nam przy tym stres.

Stres to zjawisko biologiczne, które jest reakcja naszego organizmu na stawiane mu bodźce fizyczne oraz psychiczne. Większość par dotyka ten właśnie stan, kiedy planują zawrzeć związek małżeński i jest to niestety normalna reakcja. Ważne jest, aby w jakiś sposób umieć poradzić sobie ze stresem. Musimy mieć na uwadze, aby stres nie popsuł nam tego pięknego, wyczekanego dnia.

Co robić kiedy dopada nas stres? Niektóre obowiązki można komuś zlecić np. na świadków, czy rodzeństwo. Nie powinniście w tym dniu martwić się o jakieś drobnostki. To jest Wasz dzień, który się już nie powtórzy, a Wy musicie go przeżyć jak najlepiej i cieszyć się każdą sekundą. jednak kiedy stres nas dopadnie, a często to się zdarza , należałoby się zrelaksować , głęboko oddychać, posłuchać jakiejś muzyki, czy powspominać chwile spędzone w czasie narzeczeństwa.

Nie denerwujcie się! Choć wiadomo, że to nie takie łatwe jakby się chciało 🙂