Zakup taki budzi wiele obaw. Na ogół jest to pierwszy kupowany przez mężczyznę pierścionek. Powstaje pytanie jak ma wyglądać i jaki rozmiar? Dokonując wyboru pierścionka zaręczynowego należy głównie kierować się osobowością, gustem oraz stylem wybranki. Można podpatrzeć jaką ukochana nosi biżuterię, czy jest ona delikatna, czy bardziej okazała, a nawet wskazane jest podpytanie podczas wspólnych zakupów.

Druga ważna zasada przy wyborze pierścionka to dobry rozmiar. Jest kilka sposobów, aby wybrać właściwy. Można zmierzyć wewnętrzną średnicę jednego z noszonych przez ukochaną pierścionków. Kolejną metodą jest sprawdzenie, na który palec Twojej ręki mieści się pierścionek. Można też podpytać mamę lub przyjaciółkę wybranki, na pewno doradza, bo mają większe doświadczenie w tej kwestii. Musi być to jednak zrobione dyskretnie. Jeśli nie uda się dopasować idealnie do palca, to zawsze można go powiększyć lub zmniejszyć.

Musicie pamiętać Panowie, że to jedna z najcudowniejszych chwil w życiu kobiety dlatego wybór na pewno okaże się trafny!