Taniec to nie lada wyczyn dla większości Par. Nie każdy czuje się dobrze w tańcu, a zwłaszcza wtedy gdy zgromadzeni na sali weselnej goście wpatrują się w Was bez oderwania oczu. Nie dajcie się jednak! To Wasz dzień i to Wy musicie się dobrze bawić. Możecie wybrać sobie odpowiedni rodzaj tańca, który wykonacie na parkiecie jako pierwszy taniec.

Tańce na rozpoczęcie wesela:
1. Walc angielski – to dobry wybór. Jest to taniec wolny i łatwy, dlatego szybko można nauczyć się podstawowych kroków.
2. Walc wiedeński – to taniec do szybki i związany z wirowaniem na parkiecie. Jednakże w miarę łatwy jest do nauczenia.
3. Blues, Foxtrot – to tańce charakteryzujące się wolnym rytmem i szybko młode pary mogą się go nauczyć. Można tutaj wybrać pewne figury taneczne, tworzące całość układu. Istotne jest tutaj aby melodia była wybrana odpowiednio do Pary Młodej, bo zły wybór może przynieść niepożądane efekty.
4. Przytulanki – to taniec w objęciach. Delikatna i sentymentalna melodia wprowadza wszystkich w bardzo romantyczny nastrój.Poziom takiego wykonania jest jednak znikomy dlatego warto dołączyć do niego kilka obrotów, czy dodatkowych figur.

Młodzi często decydują się również na taniec niespodzianka. Na początku należy odtańczyć fragment muzyki związanej z miłością, a następnie wykonać dla gości pokaz rożnych ciekawych elementów tanecznych. Taniec ten opiera się na doborze krótkich i różnych utworów muzycznych. Tylko od Was będzie zależeć co pokażecie w danym urywku i wcale nie musicie super tańczyć, aby to wykonać. Taki taniec to gwarantowany szok dla gości i dobry ubaw. Oczywiście wybór takiego rozwiązania wiąże się też z tym czy zaproszeni goście odnajdą się w zaistniałej sytuacji i czy Wy jesteście na tyle odważni.

Młodzi powinni tańczyć do takiej muzyki, która jest przede wszystkim dla nich i to przy niej musimy czuć się swobodnie. Na pewno nie powinniście zwlekać z nauką tańca i pozostawić ją na sam koniec przygotowań. Dobrze jest zacząć 3-8 miesięcy wcześniej w zależności od naszych umiejętności. Dodatkowo można także wybrać jakiś kurs indywidualny bądź grupowy. Wysiłek w jaki włożycie swoje starania na pewno odzwierciedli się na filmie ślubnym i na zawsze pozostanie jako wspaniałe przeżycie.