Jak wybrać świadka i świadkową?

Dzień Ślubu musi być spokojny, dobrze zorganizowany oraz pozbawiony stresu. W tym celu pomogą Wam świadkowie, których musicie odpowiednio wybrać. Najczęściej świadkami są najbliższe nam osoby: rodzeństwo bądź też przyjaciele. Najczęściej Pan Młody wybiera brata bądź przyjaciela, a Panna Młoda przyjaciółkę bądź siostrę. Świadkowie mogą być też tej samej płci. Jedynym wymogiem Prawa Kanonicznego jest fakt, że świadkowie muszą mieć ukończone 18 lat, w celu przedstawienia dowodu osobistego. Nasz świadek to nie tylko zaszczyt, ale także ma do spełnienia funkcję wiążącą się z pewnymi obowiązkami. Warto zawsze wybranych świadków powiadomić za co będą odpowiedzialni i w czym wam mogą pomóc.

Jeżeli wasze rodziny chcą wybierać Wam świadków i są to zazwyczaj brat bądź siostra, a Wy macie inne zdanie musicie jakoś wybrnąć z tej niekomfortowej sytuacji. Najpierw należy wytłumaczyć rodzicom, że to Wy sami wolicie sobie wybrać waszych świadków spośród przyjaciół. Zawsze można powiedzieć, że rodzeństwo zostanie uhonorowane jako chrzestni w momencie przyjścia na świat waszego potomka.

Świadków powinniście poprosić przynajmniej dwa miesiące przed ślubem. Bycie drużbą to ciężkie zadanie wiążące się nie tylko z zaszczytem, ale też z pewnym obciążeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *