Savoir-vivre zapraszania gości

Dobrze jest i tak jest już od dawna, co świadczy o dobrym wychowaniu, by na wesele zapraszać osobiście. Jeśli jest to jednak niemożliwe (zbyt daleko), należałoby wysłać list z dołączonym zaproszeniem. Zapraszać należy najpóźniej 4 tygodnie przed ceremonią, aby każdy z gości mógł się odpowiednio przygotować. Na zaproszeniach dla gości weselnych koniecznie jest umieszczenie daty, godziny i dokładnego adresu, pod którym odbędzie się ceremonia zaślubin, a potem miejsce przyjęcia weselnego. Ważne też, aby dołączyć prośbę o potwierdzenie przybycia.

Zaproszenia wręczane osobiście wkładamy wierzchem do koperty i pod żadnym pozorem nie zaklejamy koperty.

Jeśli rodzice chcą zaprosić na wesele kilka osób, na których obecności Wam wcale nie zależy i uważacie, że o tym, kto znajdzie się na liście weselnych gości, macie prawo decydować sami? Nie tak do końca………

Choć to Wy jesteście bohaterami uroczystości, to zapraszającymi są także Wasi rodzice. Pozwólcie więc ugościć bliskie im osoby (w granicach rozsądku), choćby to była daleka kuzynka, za którą nie przepadasz.

Opinie (2) o “Savoir-vivre zapraszania gości”

 1. Co za brednie?!

  Zapraszać na 4 tygonie przed??? – To chyba tylko na ślub, albo jak nie chcemy żeby ktoś przyszedł.
  Na wesele zapraza się 3, a już najmniej 2 miesiące przed roczystością! – oprócz tego, że ktoś musi zaplanować swój czas (np. urlop, jeśli jest z daleka lub nie ma wolnych weekendów), to jeszcze musi odpowiednio zaplanować swój budżet – bo to nie tylko rozchodzi się o prezent i kwiatki, ale czasem też koszty dojazdu, stroju czy fryzjera, których to wydatków ktoś akurat nie planował.
  – Nieładnie narażać gości na takie niespodziewane wydatki lub poczucie, że jest się zapychaczem dziur po gościach, którzy już odmówili.

  I co to znaczy, że osobami zapraszającymi są także rodzice?
  Owszem, jeśli to rodzice finansują czy organizują wesele…
  My jednak sami odłożyliśmy sobie na ten cel fundusze i sami zajmowaliśmy się organizacją – jesteśmy dorośli i nie sępimy od rodziców na własne wesele.
  Rodzice jako pierwsi dostali od nas zaproszenia – byli to dla nas najwżniejsi GOŚCIE.

  Co do informacji dołączanych do zaproszeń – należy dodać także i nformację o zapewnieniu noclegu lub transportu.

 2. Droga Aniu ! Widać że trochę czytasz niedokładnie w artykule napisane jest wyraźnie, że zaproszenie gości powinno odbywać się NAJPÓŹNIEJ 4 tygodnie przed uroczystością. Chyba każdy najbliższy wie, że chcesz go zaprosić i spodziewa się tego więc z pewnością nie będzie to dla niego zaskoczenie!
  Jeśli chodzi o rodziców to widocznie masz dużo szczęścia że stać cię było samej odłożyć i zorganizować ślub i wesele, ale niestety nie każdy ma taką możliwość, nie każdy ma z czego odłożyć. Skoro rodzice finansują nam tą ceremonie to chyba wiadome jest, że chcą zaprosić kilka swoich najbliższych oczywiście w granicach rozsądku jak jest też napisane. 🙂 Pozdrawiam ! I po co psuć sobie nerwy!! czasem trzeba się wygadać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.